Uygulama Soruları

Her gün uygulama yapmak zorunda mıyım ?
Reiki 1 düzeyini ilk aldığınız zaman 21 gün süresince uygulama yapmanız tavsiye edilmektedir . Bu süreci ne zaman başlatacagınız ve sonrasında ne kadar uyugulama yapacagınız size kalmıştır. Bizim unutmanızı istemediğimiz ve tavsiyemiz ne kadar çok uygulama yaparsanız o kakar etkin Reiki enerjisini kullanabilirsiniz. Bunu deneyimledikce hissedeceksiniz bu nedenle bizim cevaplarımız yerine deneyimleriniz sizi yanıtlayacaktır.


Reiki uygulaması yapıyorum telefon ya da kapı çaldı ne yapabilirim ?
Herhangi bir şekilde niyet ettiğiniz sürede Reiki uygulaması yapmanız tabiki faydalıdır . Gerekli olduğu durumda uygulamanızı sonlandırıp Reikiye teşekkür ederek uygulamayı bitiriniz . O gün vaktiniz olursa yine uygulama yapabilirsiniz.


Reiki yaparken televizyon seyrediyorum veya kitap okuyorum böyle bir durum sorun yaratır mı ?
Bilinçli ve dikkatinizi dağıtmadan uygulama yapabiliyor iseniz bu mümkündür fakat Reiki uygularken farkındalığımızı bedenimize vermek ideal olandır .


Reiki uygularken metal takı ve benzeri eşyaları çıkarmak gerekli mi dir ?
Kullandığımız öğretinin temeli enerjidir . Güçlü enerji aktarımı gerçekleştirildiği durumlarda cep telefonu ve elektronik saatlerde sorun çıktığı gözlemlenmiştir . Metal takı ve benzeri eşyalarında yanma hissi yarattığı deneyimlenmiştir . Bu nedenle elinizden geldiğince bu tip eşyaları üstünüzde bulundurmamanızda fayda vardır.


Reiki uygularken ne giymek gerekir ?
Rahat ve mümkün olduğunca bol giysiler uygun olmaktadır.


Reiki uygulaması sırasında müzik, mum veya tütsü kullanıyorum , problem yaratır mı ?
Sakin ve meditatif bir müzik tercih edilebilir , hoş kokulu rahatsız vermeyecek bir tütsü ve mum uygulama sırasında dikkatinizi toplamanıza ve bilinçli bir uygulama yapmanıza katkı sağlayacaktır.
 

Reiki uygulamasını sabah mı akşam mı yapmalıyım ?
Sabah uygulama yaparak günü iyi bir şekilde karşılamak için hazır olursunuz , akşam uygulama yaparak günün negatif etkilerini üzerinizde atabilirsiniz. Burada dengeyi siz kuracak ve uygulayacaksınız.


Farkındalık seviyesinde nasıl bir etki oluşmakta ?
Reiki uygulaması yapmaya başlamadan önceki ruhsal durumunuzu , davranışlarınızı ve yaşamsal tepkilernizi karşılaştırın. İnsanoğlunun olgunlaşması ve aydınlanmasında bir sınır yoktur . Reiki sizin için aydınlanma yolunda bir araç ise en uygun olan yöntemlerden birini seçmişsiniz demektir . Sizi yapacağınız tüm çalışmalarda dengeleyecek ve gelişiminize katkı sağlayacak bir araçtır fakat yanılsamalara kapılmadan sabırlı bir şekilde yolunuzda yürümelisiniz. Kendi özeleştiririmizi yaparak , kendimizi kandırmadan çalışmak önemlidir.


 Aşağıdaki butonlara tıklayabilirsiniz

Uzaktan Uyumlama Çalışmalarımız

Size Özel Hediye Çalışmalarımız

Bizimle Çalışanların Yorumları

Internationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Telefon numaramızı Whatsapp mesajlarınız için de kullanabilirsiniz...