Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder

Olası Sorular

Bitkilere Reiki verilebilir mi ?
Bitkilerede Reiki uygulayabilirsiniz , Saksı küçükse ellerinizi saksının iki yanına koyup niyet ederek , Saksı Büyükse hem saksıya hemde çiçeğin gövdesine verebilirsiniz. Tohumu henüz dikmeden reiki vermek istiyorsanız avuc içinde tohumları tutarak verebilirsiniz. Fazla sayıda saksı çiçeğiniz varsa eğer ayrı ayrı niyetlenmenize gerek yoktur bir defa niyet edip ellerinizi bir saksıdan diğerine geçirerek uygulamayaı sürdürürsünüz , bu yöntem çiçekler için geçerlidir. Uygulama sonrasında Reiki' ye teşekkür etmeyi unutmayınız.


Hayvanlara nasıl Reiki verilir ?
Hayvanlara Reiki uygulayabilirsiniz, sizinle birlikte olan ev hayvanları yaşamın olumlu olumsuz yanlarını , neşenizi , üzüntünüzü sizinle paylaşır . Hayvanın hırçınlaşması durumunda tıpkı bebeklere Reiki uygular gibi kucağınıza alarak , 5-30 dakika arası reiki verebilirsiniz . Hayvanlar yerinde durmazlar , tıpkı çocuklar gibi ihtiyaç duymuyor ise sizi iterek yada kaçarak belli ederler isteklerini , endişe etmeden uygulayabilirsiniz.


Kristallere Reiki verilir mi ?
Kristallere olduğu gibi tüm minerallere Reiki verilebilir , avuç içine alarak kristallere enerji aktararak temizleyebilirsiniz.


Yiyeceklere ve ilaçlara Reiki verilebilir mi ?
Yiyecek ve içeceklere kullanım öncesi alınabilecek muhtemel faydanın en yuksek duzeyde olması , pişirme öncesi veya sonrası ( pişerken değil ) temizleme amacı ile verebilirsiniz. Bazı durumlarda Reiki uygularken o gıdanın bozulmuş olduğunu hissedebilirsiniz veya şüphelendiğiniz gıdaları Reiki ile temizleyiniz. Alkollü içecek ve yiyeceklere Reiki vermeyiniz .

Sürekli kullandığınız ve ya kullanacağınız ilaçlara Reiki vererek oluşabilecek yan etkileri en aza indirgemek için avuç içinde enerji verebilirsiniz .

Takılara ve bir başkasına aldığınız hediyeye Reiki vererek o kişi ile ilişkinizi iyileştirici etki alabilirsiniz.


Reiki inisiasyon ( uyumlama ) almadan uygulanabilir mi ?
Reiki uygulayıcısı almış birisinden Reiki enerjisi almak ve tedavi görmek mümkündür fakat kendinize Reiki uyumlaması almadan uygulama yapmanız mümkün değildir.Kendinize Reiki enerjisini uygulayabilmeniz için bir Reiki Master ’dan ( Reiki Öğretmeni , Üstadı ) uyumlama almanız gereklidir .


Reiki öğrenmek için hangi öğretmenin iyi olduğunu nasıl bilebilirim ?
Reiki öğretmeni seçimi sizin açınızdan önemli ise bu konuda araştırma yapmanız gereklidir , yine sezgileriniz size yol gösterecektir. Enerjisi size pozitif gelen bir öğretmenden gerekli uyumlamayı alabilirsiniz. Çevrenizde daha önce reiki uyumlaması almış olan arkadaşlarınız sizlere Reiki Master’larını övgü ile anlatacaklardır ancak bu tür bilgiler karşınızdaki kişinin değer yargılarınıda içeriyorsa yanıltıcı olabilir . Önemli olan konu Reiki Üstadının egolarından arınmış , konusunda deneyimli bir kişi olmasıdır . Bu konuda titiz davranmak gereklidir .


Reiki İnisiasyonu ( uyumlama ) sırasında öğrenci neler yaşar ve hisseder ?
Reiki Master belirli bir sıra ile Reiki sembollerini üstünüze yerleştirir ve Reiki enerjisine kanal olmanız için size enerji aktarır . Bu ritüelde kişilerin hissetikleri değişkendir . Kimi hiç bir şey hissetmezken sadece rahatladım diyebilir. Kimisi üzerinden yük kalkmışcasına rahatlar , kimi ağlar tepkimeler kişiye göre değişkendir. İnisiasyon sonrası duygular bireyseldir fakat sonrasında insan rahatlar elleri ısınır ve hafifler .Kimi insan çeşitli renkte ışılar gördüğünü kimiside bazı vizyonların gözlerinde canlandığından bahsetmiştir.


Bir arkadaşımın elleri uyumlama sonrası oldukça ısınmış bu bir sorunmudur ?
Herkesin tepkisi farklı olmakla birlikte bu sağlıksız bir durum degildir , kişinin çakraları açıldığını ve enerjinin yoğun olarak aktığını gösterir.

Reiki İnisiasyonu aldıktan sonra yaptığım uygulama ile Reiki uygulayıcısından aldığım tedavi arasında temel bir fark varmıdır ?

Burada iki temel fark ortaya çıkmaktadır . Birincisi ; Siz uyumlama aldı iseniz artık ömür boyu kullanabileceğiniz bir araca sahip olmuşsunuzdur . İkinci olarak birisinden Reiki uygulaması alarak şifa bulursunuz fakat kendiniz uyumlama aldığınızda farkındalığınızı arttırıcı bir etki ortaya çıkacakır.


Uyumlama sonrası bana aktarılan enerjinin kaynağı nedir ?
Reiki enerjisi ile kanal olduğumuz şifa gücü evrenseldir . Reiki Nedir bölümüzde Tarihçe bölümünde incelediğimiz gibi Dr Mikao Usui tarafından geri getirilen bir yöntemdir .


Uyumlama sonrasında ki temizlenme süreci nedir ? Bu dönemde ne yapacağız ?
Reiki uyumlaması sonrasında fiziksel , duygusal ve ruhsal bir temizlenme süreci yaşanması normal bir durumdur . Fiziksel olarak bedenimizde bulunan toksinler atılırken ruhsal ve duygusal olarak negatif enerjinin vücudumuzdan atılması negatif ve pozitif enerji dengesinin kurulması gerçekleşmektedir. Reiki 1 düzeyinde bu temizlenme süreci 21 gün olarak ortaya konmaktadır bu daha uzun yada kısa bir sürecte gercekleşebilir . Bu sizin negatif etkileşiminize ve fiziksel toksin birikimine bağlıdır. Uyumlama süreci sonrasında bol bol su içiniz ve kendinize düzenli olarak Reiki uygulayarak bu tepkimeleri karşılayınız .


Reiki Master uyumlamayı yapsa bile , kişi uyumlanmamış olabilirmi ?
Kişi istiyor ise bu uyumlamanın gerçekleşmemesi mümkün değildir. Fakat kişi istemeden kıramayacağı bir arkadaşının hatırına istemeden uyumlama almayı kabul etmiş ise uyumlama gerçekleşmeyebilir bu nedenle kendi kararınız ve sezgileriniz ile hareket edin ve zamanı geldiğine karar verdiğinize Reiki 1 veya 2 düzeye inisie olmak için Reiki Öğretmeninize başvurun.


Reiki Uyumlaması aldım fakat kullanmıyorum , bu bir sorun yaratır mı ?
Uyumlama sonrasında kullanmasanız bile artık ömrünüzün sonuna kadar istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Ne kadar çok ve düzenli uygulama yaparsanız enerji akışı güçlü ve dengeniz o kadar uyumlu olacaktır.

Mucize İnanmakla BaşlarSosyal Medya Hesaplarımız

Internationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75 >
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Telefon numaramızı Whatsapp mesajlarınız için de kullanabilirsiniz...