Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder

Reiki ile İlkyardım Soruları

Kırıklarda Reiki uygulanır mı ?
Önce doktor muayenesi yapılmalıdır . Erken kaynama oluşmaması için gerekli tıbbi ilk yardım uygulamaları ve doktor tedavisi sonrasında doktora danışılarak Reiki verilebilir. Sargı üzerinden Reiki verilebilir . Yanıklarda nasıl uygulama yapabilirim ? Gerekli doktor kontrolü yapıldıktan sonra yanık bölgesine dokunmadan belli bir mesafeden uygulama yapılabilir , düzenli uygulama sonrası yanık izi tamamen kaybolabilir.

Kalp krizi ile karşılaştım ne yapmalıyım?
Böylesi bir durumda öncelikle doktor çağırın , kişinin yakasını gevşetin ve rahat nefes almasını sağlayın . Daha sonra 3.çakra , sonra 2. çakra ve doktor gelene kadar ayak tabanlarına Reiki vererek devam edin . Hastanın kalp pili taşıyıp taşımadığınız sormamız önemlidir , böyle bir durumda risk doğabilir , mutlaka doktoru bekleyiniz.

Kazalarda Reikiyi hangi bölgeden vermeliyiz. ?
Böyle bir durumda öncelikle ambulans çağrılmalıdır . Kırık , iç kanama ve yanık söz konusu ise doktorun gelmesi beklenmelidir . İlk yardım eğitimi aldı iseniz bunları uygulayarak hastayı rahatlatabilirsiniz. Yukarda ki durumlar söz konusu değil ise sırası ile 3. çakra, 2. çakra , Omuzlar ve ayak tabanlarına reiki uygulayabilirsiniz.

Alkol ve sigara bağımlılıklarında Reiki uygulanabilir mi ?
Alkollü iken 24 saat geçmeden Reiki uygulamamak gerekir fakat bağımlılıktan kurtulma amacı ile içkiyi ve ya sigarayı bırakmış olan kişi Reiki ile iradesini güçlendirip bağımlılık yapıcı maddelerin etkisini azaltabilir. Kişinin kararı burada önemlidir , karar kesin olarak verilmiş ise düzenli Reiki uygulaması sinir sisteminin dengeli çalışmasını ve vücudun bu zararlı maddelerin temizlemesini sağlamasında Reiki uygulanmaktadır.

Mucize İnanmakla BaşlarSosyal Medya Hesaplarımız

Internationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75 >
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Telefon numaramızı Whatsapp mesajlarınız için de kullanabilirsiniz...