Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder

Acı Çekerek mi Çekmeden mi?

Bütün okült ve ezoterik gelenekler, her ruhun amacının tekamületmek olduğundan bahsederler. Her ruh tekâmül ederken muhakkak zorluklar yaşamaktadır. Her ne kadar kendi dualitemizde ceza-ödül sistemi varmış gibi görsek te, aslında içsel olarak biliriz ki her olayın sonu bizim için hayırlıdır.

Çünkü iyi ya da kötü her deneyimin bize kattığı, öğrettiği bir şeyle vardır. Ve bu öğrendiklerimizi üst üste koyarak ruhumuzu tekâmül ettiririz. Her olay, her kişi, her durum bizim için bir kılavuzdur.Maalesef bu öğrenme süreci zorlu bir süreçtir ve psikolojimiz ile ruhumuzda izler bırakır. Bu travmalar eğer zamanında tedavi edilmezse bilinçaltına itilip zamanla yükselişimiz için sorun teşkiledebilir. Bu da, bizi maddi manevi yoracaktır ve bu hızlı süreçte dinlenmeye pek fırsatımızda yoktur. Peki zamanımız kısıtlıysa, hızlı bir süreç içerisindeysek, yaralarımızı sarmadan ilerleyebilir miyiz? Nasıl hızlı bir yükselişi sağlayabiliriz? Hayatımızın ve ruhumuzun yaşam kalitesini nasıl güçlendirebiliriz? İşte bu kendimizi ve Rabbimizi aramayolculuğunda bize tabiri caizse bazı “araçlar” gereklidir. Bu bir çok araçtan de şu anda en kullanılır olanı ve etkilisi Usui Reiki isimli alternatif terapi (şifa) yöntemidir.

Bunu bir dağ yürüyüşüne benzetebiliriz. Hepimizin amacı nihai zirveye ulaşıp hakikati bulmaktır. Ama bu yürüyüş engebeli, dik ve yorucudur. Düşe kalka, yağmur ve çamurda ilerleriz. Tabi ki içinde mutluluklar da vardır bu yürüyüşün. Ama sağlıklı bir yürüyüş olması için ilkyardım bilgimizin ve ilk yardım ekipmanlarımızın yanımızda bulunması gerekir. Eğer bunlardan yoksunsak, yaralarımızı saramayacağımız için çok sancılı arınma dönemleri ve uzun süren molalar vermek zorunda kalırız. Bunlar da hem zamanımızı hem de gücümüzü tüketen şeylerdir. Ama ilkyardım bilgimiz ve çantamız varsa, bu bizi doktor yapmasa bile, o an ilk müdahaleyi yapıp, yaralarımızı sarıp, sağlıklı bir şekilde yürüyüşümüze devam edebiliriz. Kimimiz bu yola bir şifacı ile gider. Ama herkes o kişiler kadar şanslı değildir. Bu yüzden ilkyardım çantasına en nihayetinde ihtiyacımız vardır. Bu hem bizim için hem de bizle beraber yürüyen ruhlar için olması gerekendir.

Bu sebeplerden dolayı tekâmül etmenin aynı zamanda, bir şifalanma süreci olduğunu söylemek çokta yanlış olmaz. Tekâmül, kişinin doğmalarını yıkması, zor veya sevinçli deneyimler yaşarken bir taraftan arınmasını kapsar. Haliyle ilk yardım çantası gibi, Reiki de o anda müdahale etmemizi ve bizi arınmaya doğru irademizle hızla çıkarmayı amaçlar.

Burada iki seçeneğimiz var. Tekamülümüzü Reiki gibi bir şifa ve arınma yöntemi ile acısız gerçekleştiririz yada bizi olgunlaştıracak acıları kendimize çeke çeke acı çekerek gerçekleştiririz.Reiki ile arınarak acısız tekamülü mü tercih edersiniz yoksa acı çekerek mi?

Tabi ki burada tercih yine kişilere aittir.Her ruhun yaşam deneyimine saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok.

Mucize İnanmakla BaşlarSosyal Medya Hesaplarımız

Internationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75 >
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Telefon numaramızı Whatsapp mesajlarınız için de kullanabilirsiniz...