Reiki ile Çalışmak

Reiki, uygulaması çok kolay olan bir tekniktir. İnisiyasyon işlemi gerçekleştikten sonra enerji akışını başlatmak için gerekli olan yalnızca onu istemek olacaktır.

Tüm benliğinizi Reiki’ye açarak onu kalpten istemek yeterlidir. Reiki her zaman akmaya ve sizinle çalışmaya hazır olacaktır.

Reiki ile çalışmaya hazır olduğunuz zaman ellerinizi gereken yerlere yerleştirerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu çalışma için meditasyon yapmak, konsantre olmak ya da özel haller içinde olmak gerekli değildir. O her zaman sizinle birliktedir ve çağırmanızı bekler. Çoğu zaman, sadece Reiki ile ilgili sohbet ederken bile ellerinizdeki akışını hissedersiniz.

Uygulamalarınız sırasında parmaklarınızı mümkün olduğunca bitişik tutarsanız enerjinin yoğunluğuna yardımcı olursunuz. Bu önemlidir ve size daha güçlü bir enerji akışı sağlayacaktır. Uygulama yaptığınız kişi ile konuşurken dahi Reiki akmaya devam edecektir. Tabii bu sohbetleri belli bir seviyede tutmak da uygulamanın bütünlüğü açısından uygun olacaktır. Farkındalığınızı kullanıp Reiki üzerinde dikkatinizi odaklarsanız daha da iyi sonuçlar elde edersiniz.

Verimli bir uygulama için yapılacakları şöyle özetleyebiliriz :
* Çalışmaya başlamadan önce ellerinizi yıkayın.
* Süreniz uygunsa, kendinize biraz zaman ayırarak Reiki uygulayın.
* Uygulama sırasında sizin ve uygulama yapacağınız kişinin rahat bir oturuş veya yatış pozisyonuna sahip olmasını sağlayın. Özellikle sizin rahat bir pozisyonda olmanız enerjinin kolay akışını sağlamak açısından önemlidir.
* Uygulama yapacağınız kişinin aurasını düzeltin ve kontrol edin.
* Uygulamanızı, öğretilen standart el pozisyonlarından yararlanarak uygun olan sürede tamamlayın.
* Uygulama sırasında, ikinci aşama eğitimi almışsanız sembolleri kullanın.
* Çalışmanızın sonunda uygulama yaptığınız kişinin aurasını düzeltip tekrar kontrol edin.
* Uygulama yaptığınız kişiye teşekkür edin.
* Uygulamanız tamamlandığında ellerinizi yıkayın. Eğer uygulama yaptığınız kişinin önemli bir sağlık sorunu varsa mümkün olan en kısa sürede bir duş yapın.

Reiki ile yaşamaya başladığınız zaman zihniniz Reiki bilincini kendiliğinden fark edecektir. Bunu sevgi, hoşgörü, mutluluk hissi, özgürlük duygusu, beden enerjisinde artış, denge, uyum, çeşitli pozitif durum ve duygular takip edecektir. Bütün bu duyguların sizin duygularınız olmasına izin vererek yaşamınızdaki değişiklikleri görmeye başlayabilirsiniz.

Reiki enerjisini tam olarak kabullendiğiniz zaman sevgi ve şefkatle aktarmaya başlarsınız. Bu da uygulama yaptığınız kişiler üzerinde güven hissi uyandıracaktır. O zaman onlar da kendilerini Reiki’ye tam teslim edebilecek ruh haline girecek ve bütün bunlar yapacağınız çalışmaların sonuçlarını olumlu etkileyecektir. Çalışmalarınızın olumlu sonuçları size güven ve huzur duygularını tattıracaktır.

Reiki uygulamasının en fazla ya da en düşük süresi merak edilmektedir. Reiki’nin kendi bilinci olduğu için, hiçbir zaman zarar vermez. Bu yüzden çok fazla ya da çok az Reiki veremezsiniz. Reiki vermek için sadece birkaç dakikanız bile olsa, verin. Çünkü, siz yapacağınız en kısa uygulamanın bile ne kadar iyilik sağlayacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Birkaç dakikalık bir uygulamanın baş ağrısını yatıştırdığı, bir kesik kanamasını azalttığı ya da arı sokmasını tedavi ettiği deneyimlerle tespit edilmiştir.

Standart olarak uygulamanız gereken süre, elinizi her koyduğunuz bölgede üç ila beş dakika tutmaktır. Uzun süreli yapılan uygulamalar, uygulanan kişiye fazla enerji yükleme amaçlı değildir. Tam bedene enerji uygulaması, bedendeki enerji dengesini uyumlayarak iyileşmeyi sağlamak içindir. Standart el pozisyonlarını uygulamanız için katı kurallar yoktur. Uygulama sırasında, sezgilerinizi kullanarak ellerinizin yerini değiştirmekte hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Bazen de parmak uçlarınızda bulunan çakraları kullanarak uygulamanıza ilave yapabilirsiniz.

Mucize İnanmakla BaşlarInternationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz..

Sosyal Medya Hesaplarımız