Reiki Master Olmak

Bir Reiki Master bu ruhsal gelişim yolunda kendisine ulaşan insanları kardeşi gibi görmelidir.Bizler bu evrende kendimizi ayrı ayrı zannetsekte bir bütünün parçalarıyız. O muhteşem birliğe hizmet ediyoruz evrendeki.Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur. Herkes yüce plan gereği tam olması gerektiği gibi olması gereken yerdedir. Nasıl insan vücudunda kalbi çalıştıran hücreler nerede olduklarını bilmedikleri halde bir görev yapıyor ve kalbi çalıştırarak insanın yaşamasına hizmet ediyorsa ve diğer organlardaki hücreler de aynı şekilde bulundukları yere hizmet ediyorsa hepimiz yüce plan gereği olmamız gereken yerdeyiz.Bizler her nerde bulunuyorsak burada olmasak bir eksiklik var demektir. Nasıl insan vücudunda milyarlarca hücre o insanı meydana getiriyorsa aslında bizlerde o kainattaki o muhteşem birliğin ahengin içindeyiz.Bu yolda kibirlenmek, ego yapmak olmaz.Hele başkalarını küçümsemek hiç olmaz.

Büyüklük Allaha mahsustur.Reiki her yerde var olan yaşam enerjisidir. Reiki’nin de kaynağı her şeyin sahibi olan yüce Allahtır.Onun dışında zerre varlık yoktur.Bir reiki master ben şöyleyim ben böyleyim benim derecem şu, en büyük benim gibi ifadeler kullanamaz.Bu yol ego yapılacak bir yol değildir.Bir Reiki master egosunu ne kadar devre dışı bırakabilirse o Reiki Master den Reiki enerjisi daha saf akacaktır.Bu çok önemlidir.Şu anda hayatta olmayan Reiki'nin en büyük üstatları bile kendileri hakkında kendilerini büyük gösterecek en küçük bir sözcük etmemişlerdir.Öğrencileri onlardaki farklılığı görmüşlerdir sadece.Eğer bir Reiki Master bu işte ogo yapıyorsa bilmelisiniz ki o masterden saf reiki enerjisi akmamakta bunun yerine bencillik ve çıkar ve menfaat enerjisi akmaktadır sadece.Bizler henüz bu enerjilerle tanışmamış kardeşlerimizden önce bu enerjileri deneyimleyen kişileriz sadece.Ne kadar önce bu enerjilerle tanışmış olursak olalım bu bizim kendimizi başkalarından üstün görmemizi gerektirmez. Bir reiki master asla desteksiz ifadelerde bulunmamalıdır.Kullandığı ifadenin doğru anlaşıldığından emin olmalıdır.

Reiki, ondan en iyi sonucu olabilmek için, en yüksek saygımızı gerektiren kutsal bir uygulamadır. Bir çok yararı olan Reiki; sadece bize kendimizi ve başkalarını iyileştirme imkanı tanımakla kalmaz ki bu bile başlı başına çok derin ve anlamlıdır-, aynı zamanda hayatlarımızda da bir rehber rolü oynar. Reikinin limitsiz doğası; bize sürekli büyüme, uyanma ve kendi sonsuz potansiyel gücümüzün farkına varma açısından fırsatlar yaratır. Reikinin yolunda içtenlikle yürüyenleri bekleyen ve daima artan neşe, huzur ve bolluk; sadece zevk alınan nimetler olmakla kalmaz, aynı zamanda içlerinde gezegenimizin muhtaç olduğu şifayı da taşırlar. Çoğunlukla, Reikiye başlayanlar, içlerinde İleri Reiki Eğitimi ve Master Reiki seviyelerine ulaşma arzusunu duyumsar ve bu büyüyen gücü hissederler Büyüme isteği, basitçe yaşamın doğasında vardır. Etrafımıza bakınıp canlıları gözlemlediğimiz zaman açıkça gördüğümüz bir ortak şey, tüm canlıların büyüme faaliyetinde bulunduğudur.

Yaşayan her şey büyür. Canlıların yaptığı bu olduğu için de kolaylıkla, hayatın amacının büyümek olduğu söylenebilir. O zaman, bir kişinin Reiki gücünü büyütme isteği de, onun özünün ve hayatın kendisinin doğal bir dışa vurumudur. Eğer siz de kalbinizde bu arzuyu hissediyorsanız, ona saygı duyun. Bunu yapmak, doğal bir ihtiyacı gidermek olacaktır.

Bir Reiki Master olmanın bir sürü güzel yanı vardır ve Master öğreniminin işe yaraması için illa da bir öğretmen olmak gerekmez. İlaveten gelen şifa enerjisi, semboller, teknikler, ve bilgiler; şifa kabiliyetinize değer katacaktır. Kendinizi tedavi etmeniz, kendinize ve başkalarına şifa uyumlaması yapışınız, birebir ve uzaktan tedavileriniz farkedilir bir biçimde gelişecektir. Aynı zamanda arkadaşlarınıza ve ailenizden olanlara da Reiki aktarabilecek olmanız da kesinlikle bir artıdır. Çoğu insan, Master Reiki eğitimini sadece bunun için alır. Ancak, resmi olarak da bir öğretmen olmaya karar verirseniz, bunu da yapabilir olacaksınız. Hem, her bir kişi Reiki Master eğitimi alıp da titreşimini arttırdığında, bu bütün gezegenin de titreşim seviyesine katkıda bulunur!

Reiki Masterı olmanın en büyük zevklerinden biri diğer insanlara Reikiyi öğretebilme imkanıdır. Reiki dersinizde, uyumlama esnasında insanları Reiki enerjisini alırken izlemenin heyecanını bir düşünün. Sonra, siz yaptığınız rehberlik sırasında, onlar Reikinin nazik gücünü içlerinde akarken hissettiklerinde, onların sevincini ve şaşkınlığını paylaşmayı... Öğrencileriniz Reikyi ailelerine ve arkadaşlarına yardım etmek için kullanırken, hepinizin arasında harika bir spiritüel bağ duygusu gelişecek. Siz Reiki bilinciyle bütünleşip Tanrıdan geldiğimizi ve hepimizin bir olduğu gerçeğini daha derinden idrak ettikçe, duyduğunuz şefkat ve sevgi hisleri herkese karşı güçlenecektir.

Reikiyle ilgili bütün bilgiler bize Reiki sistemini 1935te Japonyada öğrenmiş olan Bayan Takatadan geldi. Takataya göre, Master uyumlamasını ve Master sembolünü almış, bütün uyumlamaları nasıl yapacağını öğrenmiş, ve gerçekten bir Reiki dersi vermiş böylece diğerlerine Reiki aktarmış- kişidir Reiki Master. Master eğitimini almış, ama en azından bir kişiye öğretmenlik yapmamış biri, Reiki Master sayılamaz ve öğretene kadar da kendisini Reiki Master olarak adlandırmamalıdır. Eğer bir arkadaşınıza veya aile üyenize öğretmenlik yapmışsanız, o zaman bir Reiki Master olarak nitelendirilebilirsiniz.

Takata, Aralık 1980de hayatını kaybetikten sonra, kendisinin insiye ettiği 22 Reiki Master, çalışmalarına ve başka Masterlar insiye etmeye devam ettiler. Başlarda, Takatanın yoluyla aynı olarak, bütün sistemi üç derecede öğrettiler. Zamanla, bazı Masterlar, tecrübe ve içsel rehberlik yoluyla elde ettikleri iyileştirme becerilerini de ekleyerek, sistemde değişiklikler yapmaya başladılar. Bazıları Master eğitiminin tamamını içeren 3. dereceyi alıp iki ya da daha fazla bölüme ayırırken, bazıları da Master derecesini 5e kadar çıkabilen parçalara böldü ve her parçayı yeni bir derece olarak adlandırdı.Reikide Grand Masterlik diye bir derece yoktur.Yukarıda da açıklandığı gibi Masterlik yetkisinin parçalara bölünerek öğrenciye verilmesinden ibarettir sadece.

Eğer diğer insanlara yardım etmek için içten bir isteğiniz varsa ve öğretmenliğe hazırlanmak için yeterli zamanı ayırmışsanız, öğrencileri çekmek için hiç sorun yaşamamalısınız. Alacağınız sonuçları yaratan şey, sizin yaklaşımınızdır. Öyleyse başarıyı farzedin, başarıyı yaratacaksınız.

Öğretmenlik yapan bir Reiki Master olarak, öğrencilerinize saygıyla yaklaşmanız önemlidir. Her birinin Tanrının kıvılcımın içlerinde taşıdıklarını bilin. Asla öğrencilerinizi size bağımlı kılmak amacıyla gizli tehditler kullanmayın veya bilgiyi kısıtlamayın. Kendi içsel gücüyle ve seçim özgürlüğüyle bağlantı kurması için her bir öğrenciyi samimice destekleyin. Başkaları için yarattığınız şeyler size geri döner. Siz diğerlerini güçlendirdikçe, siz de güçleneceksiniz. Evrenin bolluğuna güvenin, böylece bolluk sahibi olacak ve aynı zamanda huzur ve mutlulukla kutsanacaksınız.

Siz bunları yaparken, eninde sonunda Reikinin kendinize ve başkalararına şifa vermekten daha öte bir sistem olduğunu farkedeceksiniz. Reikinin daha derin bir gayesi vardır. Reiki, tedavi sırasında şifa enerjisine yol gösterebildiği gibi, hayatınızda da yol gösterici olabilir.

Hayatınız için, her zaman var olmuş olan ve sizi bekliyor olan mükemmel bir plan vardır. Bu plan, sizin için en iyi, en doğru ve en sağlıklı olandır. Bu plan, ne ailenizin sizin için istedikleri, ne de ait olduğunuz kültürün kabul etmek zorunda olduğunuzu söylediği şeyler üzerinedir; bu plan sadece ve sadece sizi gerçekten mutlu edecek şey üzerine kurulmuştur. Sizin içinizdedir ve sizin özünüzden gelir. Reiki sizi bu plana doğru yönlendirebilir, ve onu takip etmenize yardım edebilir. Bu plan, sizin ruhsal yolunuzdur.

Zamanla, tecrübelerinizden, Reikinin rehberliğinin güveninize değidiğini öğreneceksiniz. Bir kere kendinizi bıraktınız mı, Reikinin yoluna girmiş olacaksınız. Bunu yaptığınızda, gemişle barış içinde ve gelecekten emin olacak ve tasalanacak hiç bir şey olmadığını bileceksiniz. Hayatınız daha büyük bir uyum içinde devam edecek ve amacınız olan bir olma haline doğru ilerlemeye devam ederken bile ona ulaştığınızı hissedeceksiniz!

Sonuç olarak, bir Reiki Masterın Reikiye hakim olan kişi değil, Reiki tarafından hakim olunmuş kişi olduğunu dikkate almalıyız. Bu, Reikinin ruhuna tamamen kendimizi adarken; onun hayatımızın her alanında bize yol göstermesine ve tek odağımız, güç ve büyüme kaynağımız haline gelmesine izin vermeyi gerektirir. Reiki, milenyumun sonlarına yaklaşırken; problemlemlerimize bir çözüm ve sınırsız bir güç yolu olarak öne çıkıyor. Bu yoldan yararlanacak herkesin ona doğru yönlendirilmesi dileğiyle...

Mucize İnanmakla BaşlarInternationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz..

Sosyal Medya Hesaplarımız