Reikinin Sembolleri

1.derece Reiki'de sembol yoktur ve bir Reiki seansı sırasında verilmesi gerekli değildir. Bununla birlikte, 2.derece ve ötesinde verilen semboller ve bunlari aktif hale getiren inisiasyolar, Reiki iyilestirme sistemine güç ve çok yönlülük katar. Reiki sembolleri kutsaldır. Onlari gizli tutmak Reiki geleneğinin bir parçasıdır. Sadece 2.derece ya da daha yüksek Reiki inisiasyonlari alanlarda kendini ifsa etmektedir.

Gizlilik iki yönlü ele alınabilir. Bu sembolleri gizli tutarak, kisisel anlamda onlara olan sayginizi gösterirsiniz. Başka yazarlarin onları açığa çıkarması, sizin sembollere olan kisisel sayginizi azaltmaz. Onlari gizli tuttugunuz sürece sayginizi ortaya koyuyorsunuzdur.

Ikinci neden ise; sembollerin gücü inisiasyondan geldiginden, inisiasyon almamis birine bunlari göstermek, onlara yardim etmedigi gibi, kavram karmasasina da neden olacaktir.

Birçok Usui Reiki sembolü, herhangi bir Japonca sözlükte bulunabilecek, Japon Kanji karakterlerinden meydana gelmistir. Örnegin Uzaktan Iyilestirme ve Üstad Sembolleri hem ismen, hem de çizilis sekilleriyle tamamiyle Japon karakterlerinden meydana gelmistir. Fakat ilk iki Reiki sembolünün kökeni daha komplekstir. Güç ve dönüsüm sembollerinin isimleri Japonca olmakla birlikte, sembollerin kendisi Shaman kaynaklarindan ya da Sanskrit ve Kanji sekillerinin kombinasyonundan elde edilebilir.

Sembollerin sadece inisiasyon aldiktan sonra güçlendigi ve amacina yönelik olarak çalistigi birçok kez kanitlanmistir. reiki enerjisini görebilen psisik yeteneklere sahip sifacilar, inisiasyon aldiktan sonra Reiki enerjisini çok daha net bir sekilde görebildiklerini vurgulamislardir.

Reiki sembolleri transandantaldir. Birçok sembolün yaptigi gibi, sadece bilinçalti zihne etki etmekle kalmaz, ayni zamanda Tanrisal Suurla da dogrudan baglantilidir.

2.derece Reiki almis biri tarafindan bir Reiki sembolü kullanildiginda, Rei ya da Tanrisal Suur, Reiki Enerji fonksiyonlarinin yönünü degistirerek yanit verir. Bu islem 2.derece Reiki almis kisi ile Tanri arasindaki kutsal ya da ilahi anlasmaya bagli olarak gerçeklesir. Kisinin sembolleri harekete geçirmek için özel bir duruma geçmesine gerek yoktur. Her kullanildiklarinda otomatik olarak harekete geçerler. Reiki sembolleri yüksek seviyedeki bilincin ya da suurun kapilarini açan anahtarlar gibidir. Onlari ayni zamanda, birine bastiginizda otomatik olarak özgün sonuçlar elde edebileceginiz dügmeler olarak ta düsünebilirsiniz.

Tabii ki semboller, onlari aktive edebilmek için dogru kullanilmalidir. Bununla beraber herkes için sembolleri çizmekte tek bir dogru yol oldugu anlami çikarilmamalidir. Onlari çizen ögretmenler arasinda farkliliklar olacaktir. Hatta Bayan Takata bile, her seferinde sembolleri ayni biçimde çizmemistir. O'nun egittigi 22 Üstad da bile bu sembollerde çesitli nüanslar gözlenmektedir. Her ögrenciden gelen titresimlere bagli olarak, sembollerde de ufak degisiklikler yapmasi konusunda rehberlik almistir.

Bir Reiki üstadi, Reiki sembollerini ögrencisine gösterip, onlar için inisiasyon verdiginde, ögrenciye gösterilen imaj ile sembollerin temsil ettigi metafizik enerjiler arasinda bir bag kurulur. Bu beynin stimulus/yanit mekanizmasina bagli olarak gelisir. Özel bir deneyime bagli olarak stimulus sürekli olarak uyarildiginda, onunla kisinin ona verdigi tepki arasinda bir iliski gelisir. Bunu Pavlov'un taninmis deneyine benzetebiliriz. Köpegi her beslediginde bir zil çalmakta ve bunu sürekli olarak tekrarlamaktaydi. Daha sonra köpegin salya salgilamasini saglamak için sadece bir zil çalmasi yeterli oluyordu. Reiki inisiasyonunun enerjileri transandantal bir yapida oldugundan (ve tabii ki insanlar köpeklerden daha çabuk ögrendiginden) bu süreç daha hizli çalismaktadir. Inisiasyon esnasinda sembolün temsil ettigi enerji asagiya gelmekte ve kendini sembole baglamaktadir. Dolayisi ile ögrenci sembolü düsündügü an, sembolün temsil ettigi enerji de otomatik olarak akmaya baslayacaktir.

Bayan Takata, ögrencilerinin sembollerin kopyalarini yapmalarina izin vermez, onlari ezberletirdi. Bazilarinin mükemmel bir hafizaya sahip olmamasindan ötürü, semboller ögretmenden ögrenciye aktarilirken, birçok degisiklikler de kendiliginden gelismistir. Bu nedenle bazi Reiki ögretmenlerinin kulladiklari sembollerin Dr.Usui tarafindan kullanilan sembollere tam olarak benzemedigi gözlenmekle birlikte, bu sembollerde ayni sekilde çalismaktadirlar. Bu nedenle ögrenciler için en dogru yöntem Reiki Üstadlari'nin onlara inisiasyon sirasinda verdigi sembolleri kullanmaktir. Disaridan bakildiginda farkliliklar olmakla birlikte, her ögrencinin sembolü çalisacaktir.

Sembollerin gücü görünüsünden degil, inisiasyon esnasinda onlara baglanan enerjiden gelmektedir. Bununla birlikte birçok ögrenci de Dr.Usui'nin sembollerinin gerçekte neye benzediklerini bilmek istemektedirler. Bunun için Reiki II ya da daha üst seviye inisiasyonu almis kisiler asagidaki adrese kendi adreslerinin yazili oldugu pullu bir zarfla birlikte, sertifikalarinin kopyalarini yolladiklari taktirde, kendilerine orijinal Usui sembolleri yollanacaktir.

Sembolleri aktif hale getirmek.
Asagidaki tanimlamalar sembollerin kanitlanmis kullanim sekillerini açiklamaktadir. Bununla birlikte, Reiki sembollerinin kendi enerjileri ve suurlari vardir ve onlar üzerinde meditasyon yapmak mümkündür. Dolayisi ile sembollerle deneyim yasamakta kendinizi özgür hissedin ve farkli kullanim alanlarini da kesfedin. Reiki sembollerini aktive etmenin birçok yolu vardir. Hastanin yanina ya da üstüne olabildigi gibi, kendi önünüze, havaya da bu sembolleri çizebilirsiniz. Semboller parmaginizla çizilebildigi gibi, avuç içi çakranizdan disari çikan bir isin hüzmesini hayal edip, elinizin hareketiyle de çizilebilmektedir. Sembolleri, onlarin ismini düsünerek ya da Reiki II ya da daha üst seviyelerde inisiye olmus olan insanlarin bulundugu ortamlarda, isimlerini yüksek sesle söyleyerek de aktive edebilirsiniz. Sembolü gözünüzün önünde canlandirabilir ya da kendinizi onu çizerken hayal edebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi biri Reiki sembollerini aktive edecektir. Burada önemli olan sizin niyetinizdir. Sembolü aktif hale getirmek için niyetlenmeniz yeterli olacaktir. Yukarida anlatilan metodlar niyetinizi ifade etmenin basit yollaridir.

Güç sembolü
Güç sembolünün isminin anlami; "Evrenin Tüm Gücünü Buraya Koy" dur. Güç sembolü, Reiki'nin gücünü arttirma ya da Reiki'yi özel bir bölgeye odaklamak için kullanilir. Ne zaman ki verdiginiz Reiki iyilestirmesinin gücünü arttirmak isterseniz, sembolü gözünüzde canlandirmaniz ya da ismini düsünmeniz Reiki'yi güçlendirecektir. Ayni zamanda hastanin etrafini sivayip, tedavi enerjilerinin disariya sizmasini önlemede de kullanilabilir. Bu fiziksel olarak hastayi saran altin bir isik küresi seklinde görünebilir. Güç sembolü iyilestirme esnasinda herhangi bir zaman kullanilmakla birlikte, baslangiçta gücü arttirmak ve son asamada da iyilestirici enerjileri sivamak için kullanilir. Oda içindeki negatif psisik enerjileri temizleyip, odayi isikla bezeyip, burayi kutsal bir mekan haline getirmek için de güç sembolünü kullanabilirsiniz. Kendinizi, sevdiklerinizi, arabanizi, evinizi ya da sizin için degerli herhangi bir seyi korumak için de kullanilabilir. Reiki tüm seviyelerde çalistigidan, O'nun sagladigi koruma da tüm seviyelerde olacak ve sadece fiziksel zararlara karsi degil, ayni zamanda sözel-duygusal ya da psisik saldirilara karsi da koruma saglayacaktir. Güç sembolünü baskalarini kutsamakta da kullanabilirsiniz. Birinin elini sikarken güç sembolünün ismini düsünmeniz, o insani kutsayacaktir. Deneyimlerle daha birçok kullanim alani bulabilir.

Mental sembol
Bu sembolün ismi "Tanri ve Insanlik Bir Oldu" anlamina gelmektedir. Sembol zihinsel ve duygusal iyilestirmede kullanilabilir. Beynin sol ve sag yarilarini dengeleyerek, baris ve uyum getirir. Özellikle iliski problemlerinin iyilestirilmesinde kullanislidir. Sinir, korku, depresyon, kizginlik, kendini kötü hissetme gibi her türde zihinsel/duygusal problemlerde kullanilabilir. Fiziksel olarak bu sembolün enerjisi, duygusal iyilestirme için, kullanicinin kalp çakrasindan, ya da zihinsel iyilestirme için günes siniragi (solar plexus) çakrasindan gelen bir baloncuk olarak ifade edilebilir. Çogu zaman bu iki enerji birlikte çalisip, kullanicinin önünde karisip, hastaya o sekilde etki edecektir. Bu sembol, sigara tiryakiligi ya da asiri kilo ile ilgili problemlerde kullanilabilir. Hafizayi gelistirmekte ve özellikle bir kimsenin ismini unuttugumuzda ya da araba anahtarlarini kaybetmek gibi durumlarda kullanildiginda olumlu sonuçlar vermektedir. Bilinçalti zihnini derinden etkileyen onay sözlerinin gelistirilmesinde, ders çalisma ve ögrenme esnasinda da kullanilabilir.

İstenmeyen alışkanlıkların iyileştirilmesi.
Dönüsüm sembolü istenmeyen davranislarin degistirilmeside ya da ortadan kaldirilmasinda kullanilabilir. Isminizi, istenmeyen davranisiniz ve dönüsüm sembolü ile birlikte bir kagit parçasina yazin. Daha sonra kagidi iki elinizin arasinda tutup, Reiki verin. Bu sekilde zihninizin ve duygularinizin istenmeyen davranisinizla iliskili kisimlarina Reiki gönderip, onlari iyilestirmeye baslayacaksiniz. Bunu hergün 20 dak. ya da daha uzun sürelerde yapin. Kagidi beraberinizde tasiyin ve eger gün içinde istenmeyen davranisiniz kendini gösterirse, kagidi tutun ve Reiki verin. Örnek olarak kilo kaybetmek istiyorsaniz, isminizi, "yiyecek" kelimesini ve dönüsüm sembolünü bir kagida yazin. Hergün ve her yemekten önce kagida Reiki verin. Böylelikle hem daha az hem de daha saglikli yiyecekler yiyeceksiniz. Kagit üzerie "Saglikli kilo kaybi" ya da sizin için uygun farkli cümleler de yazabilirsiniz.

Uzaklık sembolü
Bu sembolün ismi "Benim ve Senin Içindeki Yüksek Benlik, Uyum ve Barisi Yükseltmek Için Bir Olsun" anlamina gelmektedir. Hayatin bir olmasi, hepimizin içerisinde ayni Yüksek Benlik suurunun var oldugu prensibine göre çalisir. Bu sembol uzak mesafede olanlara Reiki göndermede kullanilir. Bir odanin, sehrin hatta ülkenin ya da dünyanin herhangi bir yerindeki kisilere Reiki gönderebilirsiniz. Bu sembolü kullanirken uzaklik bir engel teskil etmez. Kimi zaman, Reiki gönderilen kisinin resmi sembolle baglanti kurmada kullanilir.

Uzaklik sembolü zamanla bir köprü kurmada da kullanilabilir. Bu sekilde gelecege Reiki gönderebilirsiniz. Örnegin, ileride gerçeklesecek olan önemli bir aktivitenizin tarihini biliyorsaniz, randevunuza yardimci olacak sekilde o tarihe Reiki gönderebilirsiniz. Bu sekilde kullanildiginda Reiki enerjisi bir pil gibi depolanir. Zamani geldiginde enerji açiga çikip, sizi sarar ve yardim eder. Insanlar bu teknigi is görüsmelerinden, sinavlardan, ameliyat ya da diger önemli olaylardan önce kullanirlar.

Bu sembol ile geçmise de Reiki gönderebilirsiniz. Yaklasik tarihini bildiginiz, geçmise ait travmatik bir deneyiminiz var ise, bu sembolle geçmise Reiki yollayarak bu travmayi iyilestirebilirsiniz. O döneme ait bir resim bunu gerçeklestirmenize yardimci olacaktir. Buna ragmen tarihi bilmiyor ya da resme sahip degilseniz, problemi tanimlayarak ve Reiki'den problemi olusturan nedene gidip, onu iyilestirmesini istemekle de sonuca ulasabilirsiniz. Bu teknik ayni zamanda geçmis yasamlariniza (enkarnelerinize) ait problemlerin iyilestirilmesinde de kullanilabilir.

Bu sembol yer belirleyici bir araç olarak ta kullanilabillir. Eger tedevi esnasinda vücudun neresine enerji vermeniz gerektigini bilmiyorsaniz, uzaklik sembolünü kullanin ve Reiki enerjisini problemin nedenine gönderin. Böylelikle problemin nedenini bilmeseniz de Reiki enerjisi gerekli yere gidecektir. Uzaklik sembolü ruhun açiga çikarilmasi çalismalarinda da kullanilabilir. Bu çok güçlü ve basit bir islemdir. Sizinle ruh arasindaki bir mücadeleye dayanmadigindan, sizi enerjinizin bosalmasi ya da zarar görebileceginiz bir yola girmeniz söz konusu degildir. Ruha Reiki göndermek için uzaklik sembolünü kullanin ve daha sonra Yükselen Üstadlari, ruhu isiga götürmelerini istemek niyetiyle çagirin. Birkaç dakika ya da islemin tamamlandigini hissedene kadar Reiki göndermeye devam edin. Yükselen Üstadlar bütün isi yapip, ruh ile, hem kisiyi, hem de ruhu iyilestirecek dogru ortami yaratmak için ilgileneceklerdir.

Uzaklık sembolünün kullanımı
Uzaktan Reiki gönderme iki asamadan olusur. Ilk önce kisinin ismi ya da resmi ile birlikte uzaklik sembolünü kullanarak baglanti kurun. Daha sonra Reiki gönderin. Siz vermeye devam ettiginiz sürece Reiki o kisiye ulasacaktir. Uzaktan Reiki göndermenin birkaç degisik yolu vardir.

Kisinin resmini kullanin. Resmi kendi önünüze koyup, sanki resmin üzerine çiziyormus gibi uzaklik sembolünü havada çizin. Daha sonra Reiki isinini resme dogru yönlendirin. Böylece Reiki o kisiye ulasacaktir. Yukarida anlatilan yöntemi, resmi ellerinizin arasida tutarak, Reiki'nin o insana akmasini dileyerek uygulayin.

Kisinin ismini bir parça kagida yazin. Uzaklik sembolünü çizin ve kagidi ellerinizin arasinda tutun.

Reiki göndereceginiz kisinin bulunma olasiliginin oldugu yere dogru ellerinizi dogrultun ve uzaklik sembolünü çizdikten sonra o yöne Reiki gönderin. O kisiyi temsil edebilecek bir oyuncak ayi kullanabilirsiniz. Kisinin ismini 3 kere tekrar edin ve uzaklik sembolünü oyuncak ayinin üzerine çizin. Daha sonra sanki o kisiye standart tedavi uyguluyormuscasina, standart el pozisyolarini oyuncak ayi üzeride uygulayin. Eger oyuncak ayi yoksa, bir yastik da kullanabilirsiniz. Araba kullanirken direksiyon simidinin Reiki göndermek istediginiz kisinin yerine geçmesini saglayabilirsiniz. Uzaklik sembolünü düsünün ya da ismini söyleyin ve daha sonra Reiki göndermek istediginiz kisinin ismini de buna ekleyin. Siz araba kullanirken, elleriniz direksiyona temas ettikçe, Reiki de o kisiye dogru akacaktir. Reiki'yi Peygamberlere, Buddha'ya, Tanri'ya, Dolunay'a, Dünya'ya, Ruhani Rehberler'e ya da meleklere göndermeyi deneyin. Bu tür Reiki gönderenler, bu ruhani varliklardan çok güçlü geri iletimler aldiklarini ifade etmislerdir. Ayrica bu sekilde çok güçlü bir baglanti kurulacagindan, dualariniz da güçlenmis olacaktir. Uzaklik sembolünü geçmiste tanidiginiz, televizyonda ya da gazetelerde gördügünüz, özellikle yarali yardima muhtaç insanlara sifa göndermede kullanabilirsiniz. Yukaridaki tekniklerden herhangi birini kullanirken, ulusal ya da dünya krizlerinin olumlu souçlanmasi için de Reiki gönderebilirsiniz.

Her ne kadar Reiki'yi, daha iyi alacaklarindan ötürü, arzu eden insanlara uzaktan göndermek daha iyi ise de, kimi zaman sizden yardim isteyemeyecek kisilerin oldugu durumlarla karsilasabilirsiniz. Örnegin; komadaki insanlar yardim talebinde bulunamazlar, ancak böyle bir ihtimali biliyorlarsa, yardim almak isteyebilirler. Benzer sekilde, dünyadaki herhangi bir krizin iyilestirilmesi için de Reiki göndermek isteyebilirsiniz. Bu ve benzeri kosullarda, Reiki'yi göndermeye izin almak için dua edin. Bir izin alabilir ya da alamayabilirsiniz. Fakat içsel rehberinizi takip etmek önemlidir. Unutmayin, Reiki zarar vermez ancak kisilerin özgür iradesine de saygi duyar. Eger istemeyen birisine Reiki gönderirseniz, Reiki onlara etki etmeyecektir.

Hedeflere ulaşmak
Eger belli bir amaci gerçeklestirme yolunda ilerleyemiyorsaniz, genellikle bu hedefe ulasmadan önce halledilmesi gereken bazi seyler vardir demektir. Bunun yaninda, sevgi dolu, uyum üreten bir enerjiye sahip Reiki ile çevrelendiginizde, hedeflerinize ulasmaniz daha kolay olacaktir.

Isminizi bir kagit ya da ufak bir kartin üzerine yazin. Hedefinizin ismini ya da tanimini da buraya ekleyin. Eger herhangi bir tarih belirtilmemisse, bunu da belirtin. Daha sonra her üç sembolü de bu kart üzerine çizip hergün 20 dak. ya da daha uzun bir süre bu karta Reiki verin ve nereye giderseniz onu da yaninizda götürün. Hedefinize ulasmanizda aktif bir sekilde çalismaniz için her bos aninizda Reiki vermeye devam edin. Herseyin çok daha iyi gittigini göreceksiniz.

Mucize İnanmakla BaşlarInternationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz..

Sosyal Medya Hesaplarımız