Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder Tıkla Whatsapp Mesajı Gönder

Reiki ve Din

Reiki sizin dini inancınıza zarar vermez. Reikiyi her inançtan insan kullanmaktadır.

Reiki ruhani olmakla birlikte, bir din değildir. Dogmatik değildir ve Reiki'yi öğrenip kullanabilmek için belli bir inanca sahip olmaya da gerek yoktur. Reiki bir din olmamakla birlikte, bir zihin-beden-ruh birlikteliğinden söz eden Doğu felsefesine göre en uygun iyi olma hali için başkalarıyla uyum içerisinde yasamak ve buna göre davranmak gerekmektedir. Reiki tedavi sisteminin kurucusu olan Dr.Mikao Usui, barış ve uyumu temel alan ahlaki ilkelere inanmanın tüm kültürlerde evrensel bir nitelik olduğunu vurgulamaktadır

Reiki ve Din ilişkisi

Reiki bir din ve inanç sistemi değildir , bunu unutmayınız . Reiki öğretisinin Dünya üzerindeki herhangi bir inanç sistemi ile ilişkisi yoktur Dünya üzerinde milyonlarca insan Reiki uyumlaması almış durumdadır ve bu insanlar farklı toplumlardan farklı kültür yapılarında ve farklı dinsel inançlara sahiptirler.

Reiki insanların kendileri ve inançları arasındaki ilişkiyi desteklemekte ve beslemektedir.Evrende varolan enerji Yaradan' a aittir , her kim ve ne olursak olalım ondan geleni kullanırız.Bu nedenle Reiki enerjisini belirli bir tanım ve dinsel bağlantı içine sokmak doğru olmayacaktır.
Reiki felsefesini anımsayalım prensiplerde sizlere aktarılan temel prensipleri biraz genişleterek anımsayalım ;

Bugün sana verilen nimetler için şükret ,

Bugün hiçbir şey için endişelenme ,

Bugün hiçbir şey için öfkelenme ,

Bugün dürüst ol,

Bugün tüm varlıklara karşı nazik ve saygılı ol,

Bugün aileni,öğretmenlerini sev ve say

Bugün ekmeğini helal kazan,

Başkalarını kendin gibi sev...

Bahsettiğimiz prensiplerin herhangi bir inanç sisteminin temeli ile çatışması mümkünmüdür ? Reiki'ye uyumlanmış olun yada olmayın eğer inançlarınız ile Reiki uygulamalarının çatıştığını düşünüp zihninizde sorun yaşıyor iseniz uygulamaları bırakın , ara verin. Uygulamadığınız takdirde Reiki enerjisinin size bir etkisi olmaz, zaman içerisinde temelinin "Sevgi" olduğunu görerek yaşayacaksınız.

Mucize İnanmakla BaşlarSosyal Medya Hesaplarımız

Internationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Telefon numaramızı Whatsapp mesajlarınız için de kullanabilirsiniz...