Reiki ile Pozitif Düşünme

"Bugün asla öfkelenmiyorum, Bugün asla endişelenmiyorum, Bugün korunduğumu biliyorum, Bugün herkese karşı saygıyla davranıyorum, Bugün işimde ve yaşamımda dürüstüm,Bugün sahip olduğum her şey için teşekkür ediyorum ."

Reiki bir mucize.. bir ışık.. önce önümüzü aydınlatan, sonra yolumuzu.. ve sonra.. ve belki en önemlisi: ruhumuzu aydınlatan..

Reiki uyulmamasını aldıktan sonra hayatımda yeni bir sayfa açıldığını ve yeni bir dönem başladığını hissediyordum. Ben farkında olmadan "pozitif düşünmeye başlamıştım bile. Sadece bir şifa yöntemi değil bize bir yaşam önerisi sunan Reiki, bu bağlamda "pozitif düşünmeyi de hediye ediyordu. Diğer yandan Reiki enerjisi ile çalışmayı düzenli ve sürekli bir hale getirdiğimizde bir yandan fiziksel rahatsızlıklarımız iyileşip, şifa bulurken; bu süreçte aynı zamanda algılama biçimimizin de etkilenip, değişmesi ve bir anlamda şifalanması (mental şifa) söz konusu. İşte bu durum bizi doğrudan olumlu düşünmeye yöneltiyor.

"Pozitif olmak" nedir, nasıldır diye düşündünüz mü? Kısaca faydalı olmak, önce kendimize, sonra tüm canlılara, çevremize, insanlığa.. bu temelde düşünmek. bu temelde davranmaya çalışmak. Huzura, sevgiye, bolluğa odaklanıp, çevremize de huzur ve mutluluk vermek.. Gereksiz, bize faydası olmayan düşüncelerden arınmak.

Kendimize karşı olumlu olabilmek;
• kendimizi tanıma/anlama, özümüze dönme
• kendimizi sevme,
• kendi değerimizi bilme,
• zayıf yönlerimizi kabul etmektir

Başkalarına karşı olumlu düşünce ise;
• beklentilerimizin farkına varıp sevgi de kalabilme
• olduğu gibi kabullenme, hoşgörülü olabilme
• zayıflıklarını değil, değerlerini ön plana çıkarma, onurlandırmaktır.

Geçmişimize bakış açımız, tam anlamıyla pozitif düşünebilmeye geçişte çok önemlidir. Yani geçmişi sadece, gelecekte yolumuzu aydınlatmak üzere alınacak dersler olarak görüp, "geçmişi geçmişte bırakmak" için kendimize izin vermek "doğru bakış" diye adlandırılabilir. Bunun için de geçmişe ilişkin affetmeleri yapmak, "affetmek ve unutmak" önemlidir.

Geleceğe bakışta ise inanç, umut ve coşkuyu taşımak, evrenin kusursuz planına duyduğumuz güvenle -gelecek olanı- kabule yönelmek pozitif düşünebilmeye dayanak oluşturur.

Ve pozitif/olumlu düşünebilmek için vazgeçemeyeceğimiz değerlerimiz: algılama ve farkındalık. İşte Reiki, ellerimizden bütün muhteşemliğiyle, sıcaklığıyla, şifasıyla akan enerji bizi bu noktada iyileştirmeye söz veriyor sanki.

"Bugün öfkelenmiyorum", "bugün endişelenmiyorum" derken, bir yandan da korkularım ve beklentilerimle hesaplaşmış oluyor, ego kaynaklı bu negatif zihinleri elimine etmiş oluyordum. "Bugün korunuyorum" demekle ise evrene sonsuz güvenimi belirtiyor, aynı zamanda pozitif düşünce limanına demir atmış olduğumu da ilan ediyordum. "Herkese saygıyla davranmak" hala üzerinde yoğun çalıştığım bir dersim.. İlkeler, sözler, tutumlar temelinde yoğun bir eleştirelliğe ve yargılama özelliğine sahip oluşum dolayısıyla daha çooook çalışacağımı ve çok sınavdan geçeceğimi biliyorum.. ve bu dersin kapsamında egomla ve korkularımla daha çok yüzleşmelere gireceğimi ve ilişkilerin aynasında kendimi görebilmek için daha çok kafa yoracağımı da.

"Bugün dürüstüm" derken ise, kendime bir kez daha pozitif bir hatırlatmada bulunmuş oluyorum: "sözlerinin, eylemlerinin farkında ol, doğru ve yararlı şeyler yapmaya çalış, o zaman daha kolay dürüst olmak, ama doğruyu yapamadığında da dürüst ol ki, değişme, gelişme güven ve cesaretini bulabilesin."

Ve teşekkür.. yani şükran duyabilme.. dedim ya başlangıçta çok az şey vardı bilgi olarak ve bu altı cümle de onlardan biriydi.. "şükür" de çok kullandığım bir sözcük olmasa da tekrarlıyordum işte.. şimdi her şeye, her şey için ve bütün varlığımla hissederek sonsuz teşekkür etmediğim bir gün yok gibi.. evet her şeye ve herkese.. okuduğunuz için sizlere de tabii.

Internationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz..

Sosyal Medya Hesaplarımız