Reiki ile Şifa Soruları

Şifa uygulaması olarak Reiki

Reiki uygulaması yaparken izin almak gerekir mi , izin aldığım halde almayan olabilir mi ?
Sizden uygulama yapmanızı isteyen kişinin isteği ile Reiki uygulaması yapıyor iseniz kişinin enerjiyi almaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bir uygulama ile rahatsızlık geçmeyebilir bir kaç gün düzenli uygulama yapmak gerekebilir . Ağır rahatsızlıklar her gün belirli bir süre uygulama yapılması önerilir. Kişinin izni olmadan uygulama yaptı iseniz kişi sizden hiçbir sey alamaz , birisine Reiki vermek istediğinizde önce ne yapacağınızı ve Reikinin ne oldugunu anlatmalısınız .Daha sonrasında izin isteyerek uygulama yaparsınız . Reiki de insan iradesi esastır , kaza ve benzeri durumlarda Reikiyi önce uygulayabilir daha sonra konuyu anlatabilirsiniz . Uzaktan göndermeler içinde bu geçerlidir , kişi kendinde değil ise bir aile üyesi tarafından talep yapılabilir.

Bebeklerde durum nedir ? Uygulama yapabilir miyim ?
Aile bireylerinin rızası ile yapılmalıdır, bebekler büyüklere göre daha saf oldukları için daha kısa süreli uygulama yapmak yeterli olacaktır. Bebekler istemedikleri zaman size el kol hareketleri ile belli edeceklerdir. Çocuklarda benzeri şekilde tepkime vermektedirler.

Hamilelerde Reiki verilebilir mi ?
Elbette verilebilir , böylelikle dünyaya gelecek olan bebegin sağlıklı ve mutlu bir çocuk olmasında destek verilir . Hamileleiğin ilerleyen dönemlerinde kişi kendine uygulama yapmakta zorlanıyor ise baba adayının bunu yapması tavsiye edilmektedir.

Sevmediğiniz bir kişi uygulama yapmanızı istedi bu durumda ne yapmalısınız ?
Burada tercih size kalmış olmakla birlikte , Reiki prensiplerini anımsayalım “Tüm varlıkları sevmek” , bu bizim bir deneyim ve sınav olabilir . Sezgilerinizi tartın belki de sevmediğiniz kişiye uygulama yaparken aranızdaki sorunun nedenini tespit edebilir ve çözüm yoluna ulaşabilirsiniz.

El pozisyonlarında kaç dakika durmam gereklidir ?
İlk uyumlama aldığınız dönemlerde 3-5 dakika arası el pozisyonlarını uygulamanız tavsiye edilmekte isede bu zaman içerisinde geliştireceğiniz bir yetenektir. Düzenli uygulamalar sonrasından vücudunuzun herhangi bir noktasının enerjiye doyduğunu veya devam etmeniz gerektiğini hissedeceksiniz . Bunun için kendinize zaman tanıyım sabırlı olun , insanın kendisini algıları ile kandırması kadar yanıltıcı bir durum yoktur bu nedenle kendinizi arındırırken sezgilerinizi de arındırarak zaman içerisinde hangi bölgede ne kadar kalacağınızı algılayabileceksiniz. İlk dönemde temel 7 çakra üzerine çalışarak vücudunuzdaki enerji dengesini sağlayabilirsiniz.

Ellerim çok üşür ısıtmam gerekir mi ?
Reiki uygulamaya başladığınızda enerji akmaya başlar , bir süre sonra elleriniz ısınacaktır . Uygulama yaptığınız kişiyi rahatsız etmemek için uygun bir mesafede ellerinizi tutarak uygulama yapabilirsiniz.( 3-7 cm yukarıdan )

Reiki uygulamam istendi zorunlu muyum ?
Şöyle düşünün sizinde ihtiyacınız var ki bu sizden talep edildi , bu durumu fırsat bilerek uygulama yapın . Daha sonra kendinize de uygulama yapınız.

Reiki uygularken bunaldım ve yarıda kestim , ne yapmam gerekirdi ?
Böyle bir huzursuzluk hissettiğiniz durumda uygulama yaptığınız kişide el hareketlerini hızlı bir şekilde uygulayıp topraklama yapınız . Unutmayın Reiki prensiplerinde “Bugün hic bir sey için endişelenmeyeceğim , Bugün hiç bir seye kızmayacağım “ der bu prensiplerden hareketle daha rahat bir ortamda başka bir zamanda uygulamanızı gerçekleştirin . Reiki uygulaması yapılan mekanın iyi havalandırılmış ve huzurlu bir mekan olması sağlıklı bir reiki uygulaması yapmanıza destek olacaktır.

Kişiye Reikiden bahsettim inanmadı , yararlı olacağını düşünüyorum ne yapmalıyım ?
Kimseyi zorlamayın ve akışa bırakın inandırmak gibi zorunluluğumuz yoktur. O kişinin ihtiyacı olduğu bir anda izin vereceğini düşünün böyle bir zamanda ağrısını dindirmeniz yeterli açıklama olacaktır . Bazen tanımlamak için kelimelerin yetmediği yerde deneyimlemek en iyisidir , her zaman sabırlı ve yapıcı olun.

Reiki uygulaması yaparken arkadaşım uyudu, ne yapmalıyım ?
Öncelikle korkmayın bırakın uyusun siz uygulamanızı sürdürün , uygulama sonrası gerekli ise hafifce uyandırın yoksa uyandırmayın . Uyanınca reikiye teşekkür edin , tüm uygulamarınızın sonunda oldugu gibi .

Uygulama yaparken negatif enerji ya da hastalık geçer mi ?
Hayır , unutmayın evrensel bir enerjiye kanal oluyorsunuz . Kendi enerjinizi değil evrende var olan bir enerjiyi aktarıyorsunuz . Kendinizde aynı enerjinin olumlu etkisi altındasınız aklınıza böylesi olumsuzluklar getirmeden uygulama yapınız, her uygulama sonunda topraklama yaparak Reiki’ ye teşekkür ediniz.

Mucize İnanmakla BaşlarInternationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz..

Sosyal Medya Hesaplarımız