Reiki Nasıl Uygulanır?

Reiki terapilerinin uygulanması oldukça basittir: Reiki kanalı olarak açılan insanlar aracılığıyla, yedi ana çakra üzerinden vücuda ve Aura'ya bu şifa enerjisinin doğrudan nakli ile gerçekleşir. Her insanın kendine has bir iyileştirme tarzı, zamanı ve hızı vardır (kimi tek kimi 7-8 seansta iyileşebilir). Reiki maddenin içinden akabilir ve her zaman her şey için kullanılabilir.

Daha çok stresle mücadele tekniği olarak kabul edilen meditasyon, yoga ve reiki gibi yöntemler, kanser ve kalp hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde giderek daha fazla kullanılıyor. Duyguları yatıştıran, rahatlama sağlayan, zihni sakinleştiren ve mutluluk hormonunun salgılanmasını artıran meditasyon, yoga ve reiki gibi teknikler, ruhsal ve fiziksel sağlık ile bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi özellikle kronik hastalıkların tedavisindeki başarı oranını da önemli ölçüde etkiliyor. Uzmanlar, tıbbi tedavinin yanı sıra önerilen bu yöntemlerin, hem hastaya hem de doktora çok önemli katkılar sağladığı görüşünde birleşiyor. Derin düşünme ve öze dönme olarak tanımlanan meditasyon, yaşam enerjisi anlamına gelen reiki, özellikle son 50 yıldır daha çok zihinsel rahatlama ve stresle mücadele yöntemi olarak kullanılıyor. Ancak endişe ve gerilimi azaltıp insanın kendisinden memnun olmasını, üzüntülerini ve ağrılarını tolore etmesini kolaylaştıran ve zihni sakinleştiren bu yöntemler, son yıllarda pozitif tıp bilimlerinde de yoğunlukla kullanılıyor.

Reiki Tedavisi:
Tedaviden önce metal eşyalar çıkarılmalıdır.
Sessiz ve ılık bir ortamda (mum ve tütsü yakılabilir), rahat elbiseler giyilmelidir.v Kollar ve bacaklar çapraz olmamalıdır.
Parmaklar bitişik olmalıdır.
Eller vücuttan 4-5 santim uzak tutularak verilmelidir İlk Reiki 3 gün üst üste verilmeli, daha sonra isteğe göre devam edilebilir.
Akut durumlarda önce problemli bölgeye verilmeli, sonra tüm bedene verilmelidir.

Mucize İnanmakla BaşlarInternationale Reiki Master Mehmet Aslan

0505 646 59 75
Cumartesi ve Pazar günleri dahil her gün 09:00 - 23:00 saatleri arasında arayabilirsiniz..

Sosyal Medya Hesaplarımız